Ortodoncja Wrocław

Milanovaclinic - Stomatologia
Ortodoncja Wrocław

Masz wątpliwości lub obawy dotyczące ułożenia zębów lub zgryzu? W Milanova® Clinic poprowadzimy Twoje leczenie ortodontyczne – zajmujemy się ortodoncją u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Poprawimy ułożenie Twoich zębów i zgryzu, dzięki czemu osiągniesz zdrowy i estetyczny uśmiech oraz lepsze funkcjonowanie układu stomatognatycznego.

Ortodonci Milanova® Clinic, poprzez fachowe leczenie ortodontyczne, zapewnią:

  • poprawę higieny i zdrowia jamy ustnej 
  • większą estetykę uśmiechu
  • korektę problemów mowy
  • zmniejszenie dyskomfortu związanego z niewłaściwym zgryzem
  • profilaktykę problemów z układem stomatognatycznym w przyszłości.

Korekta wady zgryzu Wrocław? Poprawimy estetykę Twojego uśmiechu

Wada zgryzu może obejmować różne problemy, takie jak krzywe zęby, zęby wystające czy skrzywiony zgryz. Korekta wady zgryzu ma poprawić nieprawidłowe ułożenie zębów i zgryzu, a co za tym idzie – funkcję żucia oraz estetykę uśmiechu. 

Na podstawie diagnozy ortodonta Milanova® Clinic dobierze rodzaj aparatu ortodontycznego oraz oszacuje czas trwania leczenia. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem leczenie ortodontyczne wymaga regularnej kontroli (zazwyczaj co kilka tygodni), aby monitorować postępy i dostosowywać aparat do zmian zachodzących w uzębieniu. Efekt może być jednak oszałamiający – trwała i estetyczna korekta wady zgryzu.

Zakładanie aparatu ortodontycznego Wrocław? Tylko z ortodontą Milanova® Clinic 

Zakładanie aparatu na zęby ma na celu korektę nieprawidłowego ułożenia zębów i zgryzu. Aparat ortodontyczny składa się z metalowych lub ceramicznych elementów, zwanych zamkami, oraz drutów, które łączą zamki i wywierają nacisk na zęby, przesuwając je stopniowo do pożądanej pozycji.

Zamki, które zawiera aparat na zęby, są przyklejane do przedniej powierzchni każdego zęba za pomocą specjalnego kleju. Następnie ortodonta przycina druty do odpowiedniej długości i wygina je w taki sposób, aby wywierały nacisk na zęby w kierunku zamierzonych zmian. Aby osiągnąć efekt w postaci pięknego uśmiechu, trzeba jednak regularnie wprowadzać odpowiednie zmiany w aparacie ortodontycznym na wizytach kontrolnych. 

Zapraszamy do kontaktu!