Profilaktyka stomatologiczna Wrocław

Milanovaclinic - Stomatologia
Profilaktyka stomatologiczna Wrocław

Picie kawy i herbaty, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, zawierająca zbyt dużo słodyczy – wszystko to ma wpływ na stan uzębienia. Jak utrzymać zdrowie jamy ustnej oraz zapobiegać wielu problemom stomatologicznym, takim jak próchnica, choroby dziąseł czy infekcje jamy ustnej?

Regularna kontrola i profilaktyka stomatologiczna to kluczowy element dbania o zdrowie jamy ustnej i stanu uzębienia. 

Zapobiegaj występowaniu problemów stomatologicznych oraz zapewnij sobie zdrowy i piękny uśmiech na co dzień. 

W naszym gabinecie przeprowadzamy pełną higienizację jamy ustnej

Wykonujemy:

  • skaling i piaskowanie zębów, polegające na usunięciu osadów i kamienia nazębnego; 
  • fluoryzację zębów, zabezpieczającą szkliwo przed próchnicą oraz nadwrażliwością;
  • instruktaż higieny jamy ustnej, który pozwoli na utrzymanie pięknego i zdrowego uśmiechu przez długi czas.

Podczas wizyty wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt oraz stosujemy nowoczesne techniki, które zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Higienizacja zębów Wrocław? Tylko w Milanova® Clinic

Na czym polega higienizacja jamy ustnej? Pełna higienizacja jamy ustnej to kompleksowy proces dbania o zdrowie jamy ustnej, który obejmuje codzienne praktyki higieniczne oraz regularne wizyty u dentysty. 

Podczas wizyty zaprezentujemy instruktaż higieny jamy ustnej, obejmujący prawidłowe techniki szczotkowania, używania nici dentystycznych i odpowiednich płynów do płukania jamy ustnej. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów stomatologicznych i cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długi czas.

Piaskowanie zębów Wrocław? Usuń u nas kamień nazębny

Skaling i piaskowanie zębów to dwie różne metody usuwania osadów i przebarwień z powierzchni zębów, ich wybielania oraz pomocy w zapobieganiu chorobom dziąseł oraz próchnicy. Wykonujemy je zazwyczaj razem, aby zapewnić kompleksowe oczyszczenie jamy ustnej.

Piaskowanie polega na aplikowaniu strumienia drobnych kawałków proszku pod ciśnieniem na powierzchnię zębów. Natomiast skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego, wykorzystujemy specjalne narzędzia stomatologiczne, takie jak skaler. 

Fluoryzacja zębów Wrocław? Wzmacniaj z nami swoje zęby

Fluoryzacja zębów pomaga w zapobieganiu próchnicy i wzmacnia strukturę zębów. Jest szczególnie korzystna dla dzieci i młodzieży, ponieważ pomaga w budowaniu mocnego i zdrowego uzębienia już od najmłodszych lat. 

Co daje fluoryzacja?

  • wzmacnianie szkliwa
  • zapobieganie i leczenie wczesnej próchnicy
  • przeciwdziałanie nadwrażliwości zębów

Fluoryzacja zębów jest bezpieczna, ponieważ jest to miejscowa, zewnętrzna podaż fluoru na powierzchnię zęba, w dawce, która dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wykonujemy ją osobom w każdym wieku, szczególnie jeśli są narażone na ryzyko próchnicy lub mają wczesne oznaki osłabienia szkliwa zębowego.

Zapraszamy do kontaktu!