Profilaktyka stomatologiczna Wrocław

Milanovaclinic - Stomatologia

Lekarze specjaliści:

Lekarz Dentysta Milena Gajewska

Profilaktyka stomatologiczna Wrocław

Picie kawy i herbaty, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, zawierająca zbyt dużo słodyczy – wszystko to ma wpływ na stan uzębienia. Jak utrzymać zdrowie jamy ustnej oraz zapobiegać wielu problemom stomatologicznym, takim jak próchnica, choroby dziąseł czy infekcje jamy ustnej?

Regularna kontrola i profilaktyka stomatologiczna to kluczowy element dbania o zdrowie jamy ustnej i stanu uzębienia.

Zapobiegaj występowaniu problemów stomatologicznych oraz zapewnij sobie zdrowy i piękny uśmiech na co dzień

W naszym gabinecie przeprowadzamy pełną higienizację jamy ustnej

Wykonujemy:

  • skaling i piaskowanie zębów, polegające na usunięciu osadów i kamienia nazębnego;
  • fluoryzację zębów, zabezpieczającą szkliwo przed próchnicą oraz nadwrażliwością;
  • instruktaż higieny jamy ustnej, który pozwoli na utrzymanie pięknego i zdrowego uśmiechu przez długi czas.

Podczas wizyty wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt oraz stosujemy nowoczesne techniki, które zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Higienizacja zębów Wrocław? Tylko w Milanova® Clinic

Zabieg higienizacji to bardzo ważny element profilaktyki stomatologicznej. Na czym polega higienizacja jamy ustnej?

  • Pełna higienizacja jamy ustnej obejmuje profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym, które jest zdecydowanie dokładniejsze niż to wykonywane samodzielnie w domu. Podczas higienizacji u dentysty możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego oraz wzmocnienie i zabezpieczenie szkliwa.
  • Podczas wizyty prezentujemy również instruktaż higieny jamy ustnej. Omawiamy prawidłowe techniki szczotkowania, używania nici dentystycznych, podpowiadamy, z jakich płynów do płukania jamy ustnej warto korzystać. Wyjaśniamy, jak dbać o zęby na co dzień, aby zapobiec najczęstszym problemom stomatologicznym.
  • Przekazujemy też szczegółowe zalecenia po higienizacji, dzięki którym efekty zabiegu będą utrzymywały się przez długi czas. Zalecenia pozabiegowe pomogą również we wprowadzeniu zdrowych nawyków do codziennego życia.

Regularna higienizacja jest zabiegiem, dzięki któremu można uniknąć wielu problemów stomatologicznych i cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długi czas. Pełna higienizacja jamy ustnej to kompleksowy proces dbania o zdrowie jamy ustnej, który obejmuje codzienne praktyki higieniczne oraz regularne wizyty u dentysty. W Milanova® Clinic w profesjonalny sposób dbamy o każdy aspekt, aby zapewnić pacjentom komfort i zdrowie ich zębów oraz jamy ustnej na jak najdłużej.

Piaskowanie zębów Wrocław? Usuń u nas kamień nazębny

  • Skaling i piaskowanie to metody usuwania osadów i przebarwień z powierzchni zębów, ich wybielania oraz pomocy w zapobieganiu chorobom dziąseł oraz próchnicy. Warto wiedzieć, że są to dwa odrębne zabiegi, mimo że w języku potocznym ich nazwy często stosowane są zamiennie. Skaling i piaskowanie wykonujemy zazwyczaj razem, aby zapewnić kompleksowe oczyszczenie jamy ustnej, jednak w zależności od indywidualnych potrzeb możliwe jest wykonanie wyłącznie jednego zabiegu. Jak wygląda piaskowanie zębów? Piaskowanie polega na aplikowaniu strumienia drobnych kawałków proszku pod ciśnieniem na powierzchnię zębów. Dzięki temu usuwamy wszelkie osady i przebarwienia również z trudno dostępnych miejsc np. przestrzeni międzyzębowych. Piaskowanie zębów daje najlepsze efekty w połączeniu ze skalingiem.
  • Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego z powierzchni zębów i przestrzeni między nimi. Podczas zabiegu wykorzystujemy specjalne narzędzia stomatologiczne takie jak skaler, które są skuteczne, ale bezpieczne dla zębów i dziąseł.

Co daje piaskowanie zębów i skaling? Przede wszystkim zabiegi te usuwają osady, przebarwienia i kamień nazębny, które negatywnie wpływają nie tylko na kwestie estetyczne, ale również zdrowotne. Regularne, profesjonalne zabiegi oczyszczające są więc bardzo ważne dla zachowania zdrowia jamy ustnej. Jednocześnie są bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Możliwa jest lekka nadwrażliwość bezpośrednio po zabiegu, jednak utrzymuje się ona maksymalnie kilka godzin. Zęby po piaskowaniu i skalingu są widocznie czystsze, bielsze i zdrowsze.

Zapraszamy do kontaktu!

Fluoryzacja zębów Wrocław? Wzmacniaj z nami swoje zęby

Fluorowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który pomaga w zapobieganiu próchnicy i wzmacnia strukturę zębów. Najczęściej wykonuje się go jako ostatni etap pełnej higienizacji jamy ustnej, po piaskowaniu i skalingu. Fluoryzacja jest szczególnie korzystna dla dzieci i młodzieży, ponieważ pomaga w budowaniu mocnego i zdrowego uzębienia już od najmłodszych lat. Mimo to dorośli również odniosą wiele korzyści z regularnej fluoryzacji zębów.

Jak wygląda zabieg fluoryzacji? Nakładamy fluor na zęby pod postacią lakieru,  pianki lub żelu. Trwa to zaledwie kilka minut. Zabieg jest prosty i bezpieczny, nie powoduje żadnego bólu, dyskomfortu, ani nadwrażliwości. Przekazujemy również szczegółowe zalecenia po fluoryzacji, które wzmocnią i przedłużą efekt zabiegu.

Co daje fluoryzacja?

  • wzmocnienie i remineralizacja szkliwa,
  • zapobieganie i leczenie wczesnej próchnicy,
  • przeciwdziałanie nadwrażliwości zębów,
  • hamowanie namnażania bakterii.

Fluoryzacja zębów jest bezpieczna, ponieważ jest to miejscowa, zewnętrzna podaż fluoru na powierzchnię zęba w dawce, która dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wykonujemy ją osobom w każdym wieku, szczególnie jeśli są narażone na ryzyko próchnicy lub mają wczesne oznaki osłabienia szkliwa zębowego.

Próchnica to jedna z najczęstszych chorób stomatologicznych, która może doprowadzić nawet do konieczności usunięcia zęba oraz rozprzestrzeniania się stanu zapalnego w organizmie. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, fluoryzację zębów warto wykonywać regularnie np. raz w roku lub raz na 6 miesięcy.

Zapraszamy do kontaktu!