Pracownia RTG Wrocław

Milanovaclinic - Stomatologia
Pracownia RTG Wrocław

Rentgen zębów, czyli RTG zęba to jedno z najczęściej wykonywanych badań w stomatologii. Dokładnie obrazuje zęby, ich korzenie, a także kości szczęki i żuchwy. Wykonując rentgen zęba możemy wykryć choroby uzębienia, ale także zaplanować leczenie stomatologiczne.

Rentgen zęba pomaga:

  •  we wczesnym wykryciu próchnicy, 
  •  w ocenie stanu korzeni zębów, tkanki kostnej szczęki i żuchwy, 
  •  w planowaniu procedur stomatologicznych, 
  •  w monitorowaniu rozwijających się zębów u dzieci i młodzieży, 
  • w wykryciu nieprawidłowości, guzów, torbieli lub innych patologicznych zmian w obrębie jamy ustnej,  kości szczęki czy żuchwy.

RTG zęba powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy jest to medycznie uzasadnione. To lekarz stomatolog decyduje o konieczności wykonania zdjęcia rentgenowskiego w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta i cele diagnostyczne.

Zdjęcie pantomograficzne Wrocław? Tylko w Milanova® Clinic

Zdjęcie pantomograficzne to rodzaj zdjęcia rentgenowskiego, które pokazuje całą kość szczęki, żuchwy oraz zęby. Dzięki niemu możemy wykryć choroby zębów, takie jak próchnica czy zapalenia tkanek wokół korzenia zęba, ale także choroby szczęki i żuchwy. Zdjęcia pantomograficzne (2D) ułatwiają zobaczenie tego, czego nie widać podczas badania wewnątrzustnego. 

W Milanova® Clinic posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia wykonanie dokładnych i precyzyjnych badań RTG zęba. Dzięki temu zapewniamy odpowiednią diagnostykę oraz skuteczne leczenie chorób jamy ustnej.

Zdjęcie CBCT Wrocław? Sprawdź naszą ofertę

Badanie CBCT (3D) to najnowsza technologia obrazowania medycznego, która umożliwia uzyskanie trójwymiarowych obrazów. Dzięki temu możemy zobaczyć szczegóły, których nie widać na standardowych zdjęciach RTG. Tomografia komputerowa CBCT (3D) jest przydatna w diagnostyce chorób zębów, kości szczęk i żuchwy. Wykorzystujemy ją także podczas planowania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, implantologicznych czy leczenia kanałowego. 

Zapraszamy do kontaktu!